Yönetim Kurulu

Aşağıdaki üyelerimiz 15 Nisan 2016’da yapılan Yıllık Genel Kurul 2015’te Yönetim Kurulu olarak seçilmişlerdir

Dr. Stephan Rietiker
Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Stephan Rietiker

İsviçre ve Amerikan çifte vatandaşı olan Dr. Stephan Rietiker tıp doktorasını 1982 yılında Zurich Üniversitesi’nden almış olup Amerika’da tıp doktorluğu yapmak konusunda yetkindir. Sağlık hizmetleri sektörüne geçmeden önce 5 yılını dahiliye hekimi olarak geçirmiştir. Dr. Rietiker 1987 yılında Roche’da kariyerine başlamış, daha sonra Boehringer Mannheim ve Schering Plough’da satış/ genel yöneticilik uzman kadrolarında yer almıştır. Sonrasında, Covance Merkez Laboratuar Hizmetleri’nde başkan vekili ve Avrupa genel yöneticisi olmuştur. 2001 yılında daha sonra adı Centerpulse olan Sulzer Medica’ya Başkan ve CEO olarak atanmıştır ve büyük bir Amerikan kamu davasında yasal yerleşkelerinin bulunması konusunda önemli katkılar sağlamıştır. Sonunda 2003 yılında Zimmer’in aldığı şirketin yeniden yapılandırılması Rietiker’in sorumluluğundadır. Bir yılını CEO ve Pendragon Medical AG’de müdür olarak geçirdikten sonra 2004 yılında IMI Akıllı Medikal Implantlar’da yönetici müdür ve CEO olmuştur. 2006 yılında Dr. Rietiker IMI’den ayrılıp merkezi İsviçre’de bulunan gelişme aşamasında olup umut vaat eden sağlık hizmeti şirketleri odaklı bir yatırım platformu olan AurigaVision AG ile ortaklık yapmıştır. Bu durum başlangıçta Yönetim Kurulu Üyesi ve geçici CEO olarak çalıştığı LifeWatch AG’ye girmesi için önayak olmuştur. Dört ay sonra LifeWatch AG’ye kalıcı CEO olarak atamış olup bugün de aynı pozisyonda bulunmaktadır. Dr. Rietiker 2006-2014 yılları arasında Brown Brothers Harriman’ın kurumsal finansman ekibinin baş danışmanı olarak da çalışmıştır. 2014’den beri ileri derece kalp yetmezliğine karşı çığır açan tedaviler geliştiren merkezi California’da bulunan LoneStar Heart’da yönetim kurulunda çalışmaktadır.

Kani Kafkas
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Kani Kafkas

1965 yılında Çorum Alaca’da doğan Kani Kafkas. İlköğretim hayatını Çorum,  lise hayatını ise Kırıkkale’de tamamladıktan sonra, 16 yaşında Almanya’da yaşayan ailesinin yanına gitmiştir.

Frankfurt Yüksek Okulu Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 2004 yılında Makine-Kimya yüksek lisansını tamamlamıştır.

1986-1998 yılları arasında Frankfurt HOECHST AG’de Üretim Koordinatörü olarak görev yapmıştır.

1998 yılında Degussa Değerli Madenler Grubu  Fuel Cell Ar-Ge ve Üretim Departmanında başladığı Üretim Koordinatörlüğü görevini 2000 yılına kadar devam ettirmiştir.

2006-2015 yılları arasında aynı kurumda Proses Tasarımı ve Geliştirilmesi, Ür-Ge, Kalite Yönetim Sistemlerinin oluşturulması ve operasyonel süreçlerin yönetilmesini gerçekleştirmiştir.

Degussa Değerli Madenler Grubu’nda görev aldığı Fuel Cell Departmanında Ar-Ge projelerinin sonuçlandırması ve üretim alt yapısı oluşturulması için makine parkı ve teknoloji transferi operasyonlarında da görev almıştır.

2016 yılında, Lifewatch Türkiye Sağlık Hizmetleri A.Ş’de başladığı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini devam ettirmektedir.  

Thomas Rühle
(yeniden seçildi)
Thomas Rühle

Alman vatandaşı olan Thomas Rühle BA Karlsruhe İktisat bölümünden mezun olmuştur. 2005’den 2011’e kadar Sanofi Pasteur MSD’nin Avrupa Başkan Yardımcılığını yapmıştır. Daha öncesinde Sanofi Pasteur MSD’nin Almanya Bölge Başkanı olarak çalışmıştır. Sanofi Pasteur MSD’den önce önde gelen bazı ilaç şirketinde pazarlama pozisyonunda çalışmıştır. Günümüzde birkaç sağlık ve lojistik şirketinde özel yatırımcı olarak çalışmaktadır.

Andrew Moore
Finans Direktörü
Andrew Moore

İsviçre ve Britanya vatandaşı olan Andrew Moore, Leeds Üniversitesi İstatistik ve Yöneylem Araştırması Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır ve Yeminli Muhasebeci, Uzman Vergi Danışmanı ve Yetkili Hesap Uzmanı olarak yetkindir. Kariyerine Price Waterhouse’da başlamış ve 15 yılı Londra ve Zürih’deki Credit Suisse’de olmak üzere 20 yıldan uzun süre bankalarda çalışmıştır. Zürih’de yatırım ve özel bankacılık alanında uzman pozisyonlarda yer almadan önce Credit Suisse’ın Londra şubesinde Finansal Direktör olarak çalışmıştır. 2000 yılında özel sermaye/ girişim sermayesi işinden sağlık hizmetleri sektörüne geçmiştir. Yaklaşık 4 yıl boyunca iki borsa yatırım şirketinde Yatırım Başkanı olarak çalışan Bay Moore ilerleyen zamanlarda bir tanesi Londra’da AIM’de yayınlanan yeni açılmış 3 farklı şirkette Finansal Direktör/ CEO olarak çalışmıştır. AIM’de yayınlanan şirketin satışı ve birkaç adet proje bazlı denetimin ardından Bay Moore Mart 2014’de LifeWatch’a Personel Şefi olarak katılmış ve Nisan 2016’da Finansal Direktör olarak atanmıştır.

Garip Ayaz
Yönetim Kurulu Üyesi
Garip Ayaz

2 Temmuz 1968’de Bitlis’te doğan Garip Ayaz, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. 2003 yılında Urbana-Champaigne’deki İllionis Üniversitesi’nde başladığı denetim, kurumsal finans ve uluslararası finans yönetimi konularını içeren muhasebe yüksek lisansını 2005 yılında tamamlamıştır. 1991’de Maliye Bakanlığı’nda başladığı ve 2007 yılına kadar devam ettirdiği Baş Vergi Denetçiliği kariyeri boyunca bağımsız vergi denetimleri de gerçekleştirmiştir. 2007 yılında kurduğu yeminli mali müşavirlik bürosunda; muhasebe bilgi sisteminin kurulması, vergi beyannamesi, vergi planlaması, vergi davaları; işletmelerin birleşmesinde yeniden yapılandırma, değer biçme, durum tespiti; finansal model denetimi, ticarette mesleki çalışma ve incelemeler, finans yönetimi, idari hizmetler ve danışmanlık, risk yönetimi, yatırım değerlendirme ve eğitim gibi konularda hizmet vermektedir. İyi derecede İngilizce, MS Office programları, bilgisayarlı finansal analiz ve denetim bilgisine sahiptir. Kariyeri boyunca muhasebe, vergi usul kanunu ve diğer mesleki konulara dair 4 kitap;  mesleki konularda 11 el kitabı ve yaklaşık 100 makale yayınlamıştır.